Homme õhtul läheb eetrisse teine osa saatest "Võlakütid"

03:00 13. jaanuar 2019
Allikas: Kuuuurija.ee

Lugu on iseenesest lihtne. Rõuge vald kuulutas välja riigihanke Rõuge vaatetorni ehitamiseks ja selle hanke võitis selline firma nagu Via Betoon.  Nagu te teate, siis peatöövõtjad löövad harva käed ise külge, vaid ehitajateks ja töö tegelikuks tegijaks palgatakse tihti alltöövõtja. Nii juhtus ka selles loos, kus Via Betoon võitis küll hanke, aga palkas torni ehitama sellise firma nagu Roadservice OÜ. 

Tähelepanuväärne on ka see, et Roadservice osales ka ise selles riigihankes, aga nemad võitjaks ei osutunud. 

Nüüd on seis selline, et vaatetorn avati pidulikult juba 23. oktoobril 2016. aastal ja Rõuge vald tasus uhke torni eest kokkulepitud summa peatöövõtjale- Via Betoonile - ka kohe ära. Summa oli üle 200 000 euro. 

Alltöövõtja Roadservice, kes oma kulu ja kirjadega torni aga ehitas, ei ole aga tänaseni saanud Via Betoonilt mitte üht senti. Asi on jõudnud kohtusse ja Via Betoonil on kogu kempluse ajal vahetunud juba omanikud, juhid ja ettevõttel on isegi uus nimi. 

Roadservice on jäänud kokkulepitud 171 000 eurost tänaseni ilma. Torn on tänaseks juba üle kahe aasta avatud, seda vaatamisväärsust on üleriiklikult kiidetud ja inimesed käivad seda uudistamas, aga tegelikud ehitajad pole saanud selle töö eest mitte üht senti. Kas pole kurb ja kummaline, et sellised asjad on meie riigis üldse võimalikud?

Võlakütid on eetris esmaspäeva õhtul kl 20.00 ikka TV3. 


Kommentaarid

Kommentaare 1
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
peeter 17:05 14. jaanuar 2019
Sellised mehed peaksid enne auto käivitamist alati auto alla vaatama.