Põhja-Eesti Regionaalhaigla intensiivraviosakonnas sai patsient aegunud ravimit

Foto: Erakogu
11:24 11. jaanuar 2019
Allikas: Kuuuurija.ee

"Kuuuurija" toimetusele laekus paar päeva tagasi kiri, milles murelik kodanik räägib sellest, kuidas ta läks Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) intensiivraviosakonda vaatama oma lähedast ja märkas, et voodi kõrval laual on aegunud kuupäevaga kampriõli.

"Kas me oleme nüüd jõudnud sellisesse etappi, et haigla annab patsientidele vanu ja kasutuskõlbmatuid ravimeid," oli anonüümsust paluv kodanik mures.

"Ma tegin foto ja saatsin selle teile, kuna selline asi ei tohi jääda märkamata!" ütles mees, kes meie toimetusele saadetud kirjaga ka fototõestuse kaasa pani.

Enda sõnul oli ta aegunud tootest ka haigla personali informeerinud, kuid tagasiside sellele oli tema sõnul pehmelt öeldes leige.

"Pudel jäi sinna laua peale. Keegi ei vabandanud ega seda välja ei vahetanud," ütles murelik kodanik.

"Kuuuurija" saatis haiglasse päringu. Meile vastas Hede-Kerstin Luik (haigla kommunikatsiooniteenistuse juhataja), kes eitas oma esimeses kirjas juhtunud ja teatas, et Regionaalhaigla intensiivraviosakondades toimuvad regulaarsed haiglaapteegi ja osakonna õendusjuhi poolt läbiviidud kontrollid ravimite nõuetekohaseks säilitamiseks.

"Ajavahemikus 01.01-06.01.2019 ei ole intensiivraviosakondades ühtegi patsienti, kellel oleks kasutatud kampriõli," märkis Luik, "Vaadates pilti, tundub, et tegemist ei ole meie intensiivravi osakonnaga- seal lihtsalt ei ole pildil olevaid siniseid laudu/kappe. Palun täpsustage, kus ja millal see pilt tehtud on?"

Katrin Lust asus asja uurima ja sai meiega ühendust võtnud inimeselt teada, et foto on tehtud PERH-is 2. siseosakonna intensiivravi palatis. Palati numbri jätame siinkohal välja toomata, kuid edastasime selle haiglale.

Mõned päevad hiljem saime siiski vastuse, et antud juhtum oli tõe poolest PERH-is aset leidnud ja intensiivraviosakonna patsiendi laual oli tõesti toode, mille aegumiskuupäev oli 10.11.2018.

Avaldame Regionaalhaigla üldsisehaiguste keskuse õendusjuht Reena Loiti täispika vastulause:

"Täname, et juhtisite tähelepanu aegunud ravimile. Oleme juhtunud eksituse asjaolusid selgitanud ja vabandame tekkinud olukorra pärast.

Regionaalhaiglas kehtivate ravimite käitlemise korra järgimisega tagatakse ravimite käitlemise ohutus, jälgitavus, vastavus õigusaktidele ja kvaliteet kõlblikkusaja lõpuni. Kõlblikkuse lõppedes kõrvaldatakse ravimid käibelt. Ravimite käitlemise korra tagamist kontrollivad haiglaapteek ja õendusjuhid regulaarselt. Teeme oma parima, et veelgi paremini tagada aegunud ravimite käibelt kõrvaldamist."


Kommentaarid

Kommentaare 3
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Aleksander Laane 12:42 11. jaanuar 2019
Ma oleks ka reaktsiooniga leige :) Tegemist on välispidiselt kasutatava ja suht hästi säiliva ainega, mille aegumistähtaeg on antud varuga... on ülimalt vähetõenäoline, et sellega midagi juhtub, kui hoiutingimused on olnud korralikud - mida haiglalt võib eeldada.
Viktoria 12:59 12. jaanuar 2019
ehk siis seda mõtetu lugu mis oli kirjutatud autori poolt kelle FB lehel staatuses kirjas "neegri koht on Afrikas" PERH kommunikatsiooniteenistuse juhataja kommenteeris juba paar p2eva hiljem aga Maria Poljasova lugu, kellele pole siiani last ravimise jaoks lubanud Lastehaiglast endale võtta, et transporteerida v2lismaale pole siiani keegi kommenteerinud?!
Olgem täpsed 19:06 13. jaanuar 2019
Hea ajakirjanik!
Intensiivraviosakond ei ole sama, mis intensiivravipalat, milliseid on paljudes osakondades. Seega oli haigla vastus korrektne ja seda ei saa väänata valeks.
Toetan ka Aleksander Laane arvamust: paanikaks ei ole põhjust.