Kes astuvad üles TV3 uues dokumentaalseriaalis "Võlakütid"?

14:06 07. jaanuar 2019
Allikas: Kuuuurija.ee

Täna õhtul kell 20.00 läheb eetrisse esimene osa uuest TV3 peadpööritavast saatest "Võlakütid".

Saates astuvad üles kolm legendaarset meest, kes kõik on võlgnike taga ajamisega tegelenud juba karmidest 1990ndatest saati.

Aga kes need vintsked võlakütid on, kelle tegemisi TV3 terve eelmise aasta suve dokumenteeris?

NIKOLAI BLESKOV

Saates astub üles elu musta ja valget poolt näinud Nikolai Bleskov, keda 90ndatel nimetati ka Permi kuritegeliku grupeeringu liidriks. Täna on Nikolai Bleskov rohkem tuntud kui andekas kunstnik, pianist ja eelkõige sportlane.

Näiteks eelmisel aastal võitis ta maailmameistri tiitli veteranide kategoorias tõstmises.

Bleskov maalib nii sireleid kui ka portreesid. Näiteks on ta teinud pildi Edgar Savisaarest. Ka oma klaverimängu oskusi demonstreerib ta täna õhtuses saates.

LEMBITU KITT

Lembitu Kitt teenis Nõukogude armees õhudessantväe luureüksuses ja ta oli üks esimeste seas, kes Nõukogude-Afganistani sõja alguses Kabuli vallutama saadeti.

Kitt räägib saates ka sellest, kuidas täpselt verine riigipööre toona toimus, millest ta Kabulis osa võttis.

Lembitu Kitti on peetud ka pangaröövliks ja "Võlaküttides" kergitab mees esimest korda ka sellelt episoodilt oma elus loori.

ANTS PÄÄR

Ants Päär on Tartus sündinud mees, kes on Eestis pankadele tagasi toonud üle 500 liisinguauto. Ta on töötanud pea kõikide Eesti suuremate pankade juures ja ta on muide ka Venemaa poliitiku Vladimir Zirinovski juhitava partei liige.

Zirinovski on tuntud kui Vene suur šovinisti ja imperialistina, kelle jaoks Eesti ja Baltikumi kuulumine Venemaa koosseisu iseenesestmõistetav.

Zirinovski on öelnud, et eestlased on tublid ja toredad, aga eelkõige saunameestena ja et varsti pesevad vene sõdurid oma kirsasid India ookeanis.

Päär on kuldsete kätega mees, kes remondib ise oma autot ja teeb oma vanadest kuubedest nahktöid. Hiljuti valmistas ta endale oma vanast nahkkuuest märkmiku.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!