Miks Eesti meedia vaikib: soomlased marsivad tänavatel

18:29 06. detsember 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

Täna tähistatakse Soomes 101. iseseisvuspäeva. Samal ajal kui presidendilossis, mis asub kõigile eestlastele tuttavas sadama piirkonnas, on erinevaid meeleavaldusi Helsingis.

Tänavatel on märulipolitsei, hobuste ja koertega. Politseile seisab aga vastu rahvas, kes karjub “Riigireeturid”, kes nõuavad turvalist Soomet tagasi.

Loosungitel on ka “poliitiline politsei hoiab üleval pagulaskriisi!”

Näha on ka haakristiga lippe ja osa rahvast karjub, “Surm fašistidele!”

Eesti meedias ei ole veel Helsingi tänavatel toimuvast midagi kuulda, aga eraldi on hetkel tehtud juba ka vastu meeleavaldus, milles osaleb Soome kuulus muusik Alma, kes ütleb uusnatsidele vastu, “ Minge ära meie kaunilt maalt!”

Viimase paari päeva jooksul on kahel korral, asüüli palunud võõramaalased, üritanud kahelt bussijuhilt keset sõitu rooli rebida ja samuti on kinni võetud kümmekond võõramaalast, kes on vägistanud Soome lapsi.

 

Vaata linke just praegu Helsingis toimuvast siit:

https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005923107.html

https://www.mtvuutiset.fi/aihe/kotimaa/67248


Kommentaarid

Kommentaare 2
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Heeeh 18:46 06. detsember 2018
See et mingi 20 a paks roheliste juustega tädi pagulasmasside poolt ja oma rahvast riigist välja tahab peksta ja kõiki natsideks tembeldab ei üllata karvavõrdki.
fhodfs 19:04 07. detsember 2018
Küsisin kohapealt. Helsinkis olevat olnud mingi neonatside väljaastumine, koos lippude jms, nüüd soomlased marsivad omakorda nende vastu.

Pagulastega pole sel sündmusel paraku hetkel erilist sidet, peale kaudse..