TÄISPIKK VASTULAUSE SAATELE, ERKKI RAASUKESE ADVOKAAT, JAANUS MODYLT

Foto: Kuvatõmmis / www.err.ee
21:50 03. detsember 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

Lugupeetud hr Leito,

Ausalt öeldes me ei uskunud teist sellist vastutustundetust. Erkki Raasukest puudutav saateosa ei vasta küll meie esmastelegi arusaamadele ajakirjandusest.

Üritate jätta muljet, et tegemist on avalikku tähelepanu vajava teemaga pangajuhi ja panga ametiühingu vahel. Aga tegelikult tegelete Erkki Raasukese isikliku ründamisega, enda ja ühe-kahe Erkki Raasukese ja pangaga mitteseotud eraisiku huvides.

Suunate tahtlikult rünnakut isegi agressiivsemalt kui Hannes Veskimäe. Rebite kontekstist üksikuid sõnu välja sama ebaeetiliselt ning utreerite neid nii räigelt kui teie ettekujutus seda võimaldab, sarnaselt kui ta tegi seda neis videoklippides.

Kasutate ulatuslikult Hannes Veskimäe poolt koostatud videoklippe. Millised videoklipid on ilmselgelt igasuguse eetikaga vastuolus.

Kasutate töödeldud helisalvestist ja kinnitate seejuures avalikkusele, et salvestis on töötlemata. Ilma, et te oleks vaevunud võtma tehnilistelt objektiivsetelt spetsialistidelt kinnitused, mis lükkaks ümber meie selge veendumuse, et salvestis on töödeldud. Veel eile ei olnud teil vastavat spetsialisti kinnitust, salvestised on seejuures teil olnud juba kuu aega.

Kasutate Erkki Raasukese häält ja pilti tema nõusolekuta, otseses vastuolus GDPR-ga.

Kasutate salaja salvestatud Erkki Raasukese üksikuid sõnu salvestistelt, millega te meile ei võimaldanudki tutvuda. Räigelt, korduvalt, ilmselgelt kontekstist väljarebituna.

Valetate otse, et me ei tahtnud salvestistega tutvuda. Tegelikult lubasite alles 30.11.2018 reede õhtul tutvuda ühe salvestisega, kestusega ca 1/6 kogusalvestistest. Valetate otse, et me ei tahtnud ülejäänud salvestistega tutvuda.

Valetate, et Erkki Raasuke keeldus kommentaarist. Varjate seejuures, et tungisite temale lihtsalt tänaval kaameraga kallale. Ilma, et te oleks andnud Erkki Raasukesele reaalselt võimalust väidetega tutvuda ning neile vastata. Reede õhtul kell 16 tutvustate viimaks ühte salvestist ning reedel kell 20:52 saadate meili, et Erkki Raasukesel on aega laupäevani vastata.

Ignoreerite täielikult, et Erkki Raasukesele pole antud mingit võimalust saates tema kohta avaldatavate väidetega tutvumiseks ega neid ümber lükata. Näiteks meil polnud õrna aimugi, et hr Raudkivi väidab, et Erkki Raasuke valetab; mida hr Lember räägib jne.

Te ründate Erkki Raasukest isiklikult. Muuhulgas jätate mulje, et Erkki Raasuke on perevägivalla all kahjustatud ja panga juhtimiseks kõlbmatu isik. Kasutades omavahelises vestluses toodud kirjanduslikke näiteid, rebides need kontekstist välja ning eirates kõige esmasemat eetikat. Kahjustades alatult ja alusetult kõige isiklikumalt Erkki Raasukest ning tema perekonda.

Kokkuvõttes te kahjustate inimesi enda ja ühe-kahe asjasse mittepuutuva ning ebausaldusväärse eraisiku isiklikes huvides. Rünnates Erkki Raasukest isiklikult ja alatult. Kahjustades teda, panka ning kõiki panga töötajaid. Vaid “Kuuuurija” saate vaadatatuvse huvides, oma kasumiahnuses.

Tegemist on aasta taguse juhtumiga, mis on leidnud lahendusel ja praegune kajastamine ei ole kuidagi põhjendatud. Kõnealuseid videoid taunisid möödunud aastal üheselt nii ametiühing (EE artikkel 12.12.2017) kui Eesti Finantssektori Töötajate Liit (ÄP artikkel 6.12.2017).

Vaevalt, et te oma küünilisuses huvitute millestki objektiivsest, kuid selle pressiteate võiksite sellegipoolest läbi lugeda, samuti avaldada. See peaks igale mõistlikkusele toetuvale inimesele tekitama arusaama, et panga ja tema ametiühingu vahel on normaalsed suhted. Vaatamata sellele, et mõned inimest tegelevad oma isiklikes huvides sellega, et neid kahjustada.

https://www.err.ee/677566/luminor-ja-ametiuhingu-esindajad-solmisid-heade-kavatsuste-kokkuleppe

Luminor ja ametiühingu esindajad sõlmisid heade kavatsuste kokkuleppe

MAJANDUS
26.01.2018 18:03

Nordea - Luminor. Liivalaia kontor. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Luminor Eesti ja ametiühingu esindajad sõlmisid reedel heade kavatsuste kokkuleppe ja peatasid kollektiivlepingu läbirääkimised.

Luminor Eesti juht Gunnar Toomemets ütles, et heade kavatsuste kokkuleppega on hõlmatud kõik Luminori töötajad.

Toomemetsa sõnul näitab kokkuleppe sõlmimine, et pingutused on vilja kandnud, saavutatud on vastastikune usaldus ning võimalik on koos edasi liikuda.

Eesti Finantssektori Töötajate Liidu Luminor Bank AS-i allühingu peausaldusisik Tiina Kukk ütles, et kokkulepe väärtustab Luminori töötajaid.

"On hea meel, et meie poolteist aastat tehtud töö on kandnud vilja ning olulistes küsimustes saavutati teineteisemõistmine. Allkirjad sai kokkulepe, mis väärtustab Luminori töötajaid ning on heaks vundamendiks usaldusele ning edasisele konstruktiivsele koostööle."

Enne DNB ja Nordea ühinemist Luminori pangaks soovisid Nordea ametiühinguga liitunud töötajad kollektiivlepingu sõlmimist, kuid Nordea juhid ei soovinud kohustusi uuele pangale võtta ning jätsid läbirääkimised Luminori panga juhtidele.

Toimetaja: Merili Nael

 

Sellist saadet ei tohiks üldse avaldada.

Kui te siiski avaldate saate eirate kõike, palun avaldage minu käesoleva vastus tervikuna, igasuguse moonutuseta.

Lugupidamisega,

Jaanus Mody

Jaanus Mody
Juhtivpartner

T: +372 665 1888

Kawe Plaza, Pärnu mnt 15

M: +372 501 5407

Tallinn 10141, Eesti

jaanus.mody@cobalt.legal

www.cobalt.legal

 

 

 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!