Naine süüdistab Eesti Kennelliitu kiusamises 

06:00 01. oktoober 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

Möödunud nädalal postitasime Kadri loo, naine väitis meile, et Eesti Kennelliit (EKL) kiusab teda ja Prantsuse Buldogide Tõuühingus on probleemid. Lugu sai aga väga suure tagasiside ja väga paljud tõuühinguga seotud inimesed kirjutasid meile, et Kadri väited ei ole õiged ning naine kaubitseb justkui ise ebatervete koerakestega. 

Eemaldasime Kadri uudise veebist ja küsisime tema vastastelt, milles seisneb naise probleem täpsemalt. 

„Lugu on tegelikult selles, et Kadri käitumine on lubamatu," ütles üks tõuühinguga seotud inimene. Väidetavalt lasi Kadri oma Prantsuse bulldogil ilmale tuua mitu pesakonda kutsikaid ja seda liiga lühikese perioodi vältel. "Eriti lubamatu on see, et tema koer tõi ühe pesakonna ilmale keisrilõikega," märkis tõuühingu liige. Väidetavalt mustab Kadri Eesti Kennelliitu, samal ajal käitudes ise kui koeravabrikant. 

Kadri rääkis aga "Kuuuurijale", et tõuühing kiusab, sest ta müüb koeri väljaspool tõuühingut. 

Küsisime ka Kadrilt, kuidas ta asja kommenteerib:

„Loodan, et Teil ajakirjanikuna on hea närv ja julgus EKL' s toimuvale vastu panna. Lugesin kommentaare ja need kirjutajad on enamus kas võõrad või needsamad EKL'i ja tõuühingu juhtfiguurid. EKL on mõjuvõimas ja vähestel on närvi nende hirmutamise ja ründamis-taktikale vastu panna. Loodan, et Teil on julgust.”

Naine usub, et taaskord sattus ta kiusamise ohvriks.  


Kommentaarid

Kommentaare 2
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Priit Tali 11:23 01. oktoober 2018
Nagu mistahes vähegi suuremas organisatsioonis, nii on ka Eesti Kennelliidus omad tegutsemis- ja käitumisnormid. On põhikiri, on Tõuraamatu määrus, on aretuseeskirjad, on kasvataja kohustusleping ja muud normatiivid. Lisaks elementaarsed eetilised kohustused organisatsiooni liikmetele.
Siiani ei ole kuulda olnud, et Eesti Kennelliit „kiusaks“ mõnda oma liiget, kes neist normidest kinni peab. Ilmselt seda ei saakski kuidagi teha.
Eeskirjade rikkujatele saavad loomulikult osaks sanktsioonid, nagu mistahes rikkujatele mistahes muus organisatsioonis.
Kennelliidu liikmeks olemine on absoluutselt vabatahtlik. Kui inimene ei soovi käituda Kennelliidu normide järgi, ei ole tal vähimatki vajadust ühingu liige olla. Ning mitteliikmete „kiusamiseks“ puuduvad Kennelliidul absoluutselt igasugused võimalused ja vahendid. Tegemist on mittetulundusühinguga, kelle „mõjuvõimsus“ ei ulatu oma liikmetest kaugemale.
Seega ma ei kujuta isegi teoreetiliselt ette, kuidas ja millega saaks EKL ajakirjanikku „hirmutada ja rünnata“.
pilvi jõemägi 08:52 02. oktoober 2018
Eesti on praegu registreeritud kaks TÜ, kuhu on koondunud prantsuse buldogidega tegelevad inimesed ja kasvatajad. 1. Prantsuse buldogide Eesti Tõuühing (registreeritud 03.10.2017) ja 2. Inglise buldogide ja kääbusmolosside Eesti Tõuühing (registreeritud 24.05.2006). TÜ kuulumine on vabatahtlik. Selleks, et maailmas oleksid olemas erinevad koeratõud, on vaja koerte aretust koordineerida ning see on koondatud ülemaailmselt FCI (Federation Cynologique Internationale) nimetuse alla. Eestis esindab seda ühendust Eesti Kennelliit, mis omakorda koondab erinevate tõugude tõuühinguid, klubisid jms. FCI on välja töötanud üsna ranged reeglid nii paarituse kui oma liikmeskonda kuuluvate inimeste eetilise käitumise osas ning seda just lähtuvalt koertest ! Antud inimese arusaamad koerapidamisest, paaritamisest, tõupaberitest on olnud kummalised juba aastaid, kuid olukord kulmineerus, kui antud isik teatas, et tema emasel koeral on JÄLLE pesakond. See koer sai kutsikad 01.01.2018, mida on näha ka Eesti Kennelliidu andmebaasis ning nüüd uus pesakond on sündinud augustis. EKL KASVATAJA KOHUSTUSLEPINGU on kirjas, et ei kurna emast koera tihedate pesakondadega. Seda aga ei ole järgitud ning sellega ka rikuti EKL reegleid, keegi ei kiusa isiklikult taga lihtsalt niisama inimesi. Selline väide, et sellepärast kiusatakse teda taga, et ta müüb kutsikaid väljaspool TÜ on täiesti absurdne. EKL ega TÜ ei tegele ja ei hakka ka kunagi tegelema kutsikate müügiga.