Sotsiaaltöötaja keeldub hoolealust kodule lähemale laskmast

Foto: Unsplash.com
15:20 14. september 2018
Autor: Tuuli Mäemat
Allikas: Kuuuurija.ee

„Kuuuurijale“ saabus vihje Allan Nurmetalolt, kes on mures oma isa Viktor Nurmetalo pärast. Nimelt on ta hetkel Vastseliina Hooldekodus, aga poeg sooviks, et ta saaks Antsla Tervisekeskusesse, mis on märksa lähemal. “Seal on isegi kohti, aga sotsiaaltöötaja lihtsalt keeldub teda sinna viimast, väites, et pojad hakkavad talle alkoholi tassima!” rääkis meile Allan.

Küsisime kommentaari asja kohta ka sotsiaaltöötajalt, kes selgitas olukorda alljärgnevalt:

„Ma ei ole kuidagi selle vastu, aga Antsla Tervisekeskus on täis. Vallal oleks isegi odavam panna Viktor Antsla Tervisekeskusesse, sest pere ei ole maksujõuline. Kuna sealt samas perest tuleb hooldekodusse ka Viktori abikaasa, siis meil ei ole hetkel kohta nende jaoks.“ rääkis sotsiaaltöötaja.

Hetkel majutas sotsiaaltöötaja Viktori kodust kaugemale ja lisas: „Viisin Viktori Vastseliina Hooldekodusse teisipäeval, leppisime Viktoriga kokku, et kui tema abikaasa saab Võru haiglast välja ja Antsla Tervisekeskuses vabaneb kohti, saavad nad koos sinna.“

Sotsiaaltöötaja on teadlik, et Allan on Antsla hooldekodusse helistanud ja uurinud sealset olukorda.

„ Allan helistas kunagi Antslasse ja talle öeldi, et on kohti, aga see oli ekslik. Mis puudutab alkoholi tassimist, siis võin oma mõtetes nii mõelda, aga seda välja öelda oleks ju ebaprofessionaalne. Seal perekonnas tõesti on alkoholiga probleeme olnud, aga ma ei saa seda ametnikuna väita. Oht on selleks olemas, aga ma ei saa seda väita.“ lisas sotsiaaltöötaja.

„Kuuuurija“ loodab, et asi leiab kõigile sobiva lahenduse!


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!