Allan Gary Oolo reklaamib end taas doktorina ja kutsub inimesi protseduuridele

Foto: trigenics.com
http://trigenics.com/dr-allan-gary-austin-oolo-bio/
16:41 11. september 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

„Kuuuurijale“ tuli vihje, et Allan Oolo reklaamib end taas doktorina, ehkki Terviseameti hinnangul ei ole tal selleks õigust.

Küsisime kommentaari Terviseametilt:
„Uurisime tarbijaid eksitada võiva reklaami kohta lisa Tarbijakaitseametilt. Te võite ise nende poole selle päringuga pöörduda, aga sain aru, et Allan Oolo on Patendiametis registreerinud „Dr Oolo“ kui kaubamärgi.
Kuna Tarbijakaitseamet selgitab registreeringu õiguspärasust ja muid asjaolusid Patendiametiga, siis oleks mõistlik, kui ma rohkem ei vahenda seda suhtlust. Soovitan teil pöörduda lisaküsimuste korral otse Patendiameti ja vajadusel ka Tarbijakaitseameti poole,” vastas Terviseameti kommunikatsiooninõunik Iiris Saluri. 

Pöördusime seejärel Tarbijakaitseameti poole, et saada asjas selgust. Olukorra selgitus alljärgnev:

Kaubamärk „Dr Oolo“ on registreeritud kaubamärk, millele on õiguskaitse andnud Patendiamet. Kaubamärk on registreeritud ka klassis 44 – mis muuhulgas sisaldab teenusena meditsiiniteenust. Kuna Patendiamet on selle registreerinud, siis peaks nemad selgitama, millistel alustel see kaubamärk registreeriti, kuivõrd kaubamärgiseaduse § 9 lg 1 p 6 alusel ei saa õiguskaitset tähis, mis oma olemuselt võib tarbijat eksitada kaupade või teenuste liigi, kvaliteedi, hulga, otstarbe, väärtuse, geograafilise päritolu, kaupade tootmise või teenuste osutamise aja või kaupade või teenuste teiste omaduste suhtes.
Seega, praegusel juhul oleks kõige otstarbekam pöörduda justnimelt Patendiameti poole.

Taaskord suunati meid küsimustega Patendiametisse. Eesti Patendiamet kommenteeris olukorda järgenvalt:
“Kaubamärk Dr.Oolo on registreeritud (registreerimisnumber 52638) ja selle omanik on Allan Gary Oolo.
( Link Patendiameti avalikku andmebaasi: LINK ) on kehtiv, seda ei ole vaidlustatud ega tühistatud. Mis puudutab kaubamärke, siis on Patendiameti ülesanne vastu võtta kaubamärgi registreerimise taotlusi, teha ekspertiisi ja pidada kaubamärgiregistrit. Patendiamet ei tee järelevalvet kaubamärkide kasutamise üle. Eeltoodud põhjusel ei saa Patendiamet kommenteerida Teie kirja juurde lisatud pildil sisalduvat,” vastas Kaubamärgiosakonna juhataja Karol Rummi. 

„Kuuuurija“ loodab, et asi leiab loogilise seletuse! 

Kuvatõmmis Trigenics Valuravi ja kiropraktika kliiniku reklaamist Facebook.com veebiportaalis:

 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!