LOODUSKAITSE ALL SPIELGAD SÖÖVAD MAJA, KUID TEHA POLE MIDAGI

Foto: Unsplash
13:57 09. august 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

"Kuuuurijaga" võttis täna ühendust Toomas Lauk, Setomaalt. Mehel on suur mure. Tema vana sauna on üle võtnud looduskaitse all olevad suured sipelgad ehk kuklased. 

"Kaks aastat tagasi kolisid sisse ja nad on suured nagu mesilased," räägib mees, kes pole oma sauna sipelgate tõttu juba pikka aega kasutada saanud. 

"Ma müün Värskas hapukurke ja ükskord tuli minu juurde kurke ostma kohalik Keskkonnaameti töötaja, kellele ma oma murest rääkisin. Ma soovisin, et nad mind sipelgatega seoses aitaksid," kurdab härra Lauk, kes elab täpsemalt Velna külas, Kooli talus. 

"Keskkonnaameti töötaja ütles mulle, et nemad ei tule koha peale midagi vaatama ega kontrollima. Nemad on ainult karistav organisatsioon ja tulevad kohale siis kui ma sipelgaid hävitama hakkan. Siis lubasid nad mulle teha suure trahvi..." ei suuda Lauk Keskkonnaameti suhtumist uskuda. 

Mees on looduskaitse all olevate sipelgatega võidelnud mitu aastat. 

"Kui nad on looduskaitse all Euroopa Liidus, siis tuleks siiski mõista ja aidata mind kui inimest. Kui nad mu maja üle võtavad, kas ma kolin siis ise metsa? Ära ma neid ju ajada ei tohi, siis karistatakse mind rahaliselt..." on mees hämmingus. 

"Ma olen 12 suurt ämbritäit neid sealt juba metsa alla viinud, aga nad tulevad tagasi. Nad on teinud mitu pesa sauna ja ma ei saa neist lihtsalt lahti. Ma vajan spetsialistide abi. Tulgu kurat võtku kogu see saun ja viigu nad Euroopa Liitu. Kas tõesti keegi ei suuda mind aidata? Viimases hädas pöördun teie poole," palus Venemaa piiri ääres elav Lauk "Kuuuurija" abi. 

Kuna härra Lauk ei mäletanud Keskkonnamaeti töötaja nime, kellega ta Värskas kokku sattus, helistasime Keskkonnaameti üldnumbrile, et küsida mida siis teha juhul kui kuklased su maja või sauna üle võtavad. 

Meid suunati vähemalt viiele erinevale numbrile, kust me  saime viis erinevat vastust. Küll ei olnud antud ala ühe või teise spetsialisti valdkond ja nii suunatigi meid ühelt numbrilt teisele, KUID kuklastest ei osanud Keskkonaametis meiega esialgu rääkida mitte keegi. 

Kõige lõpuks saime ühendust Keskonnaameti kaitsekorralduse peaspetsialitiga, kes soovitas "Kuuuurijal" ühendust võtta Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialisti Tõnu Talviga, kes oskab ilmselt kirjeldada kõige paremini inimeste ja loomade vahelisi konflikte.

"Uskumatu!" teatab Setomaal elav Lauk, "Mis konflikt mul nende sipelgatega on? Nad elavad mu saunas, ma ei tohi neid puutuda ja Keskkonnaametit huvitab asi ainult siis kui saab mulle trahvi väänata."

"Kuuuurija" uurib kuklaste teemat edasi! 


Kommentaarid

Kommentaare 1
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
mannu 13:50 10. august 2018
Selline asi paneb tõesti vanduma aga see tundub meil Eestis kõik nii tuttav suhtumine olevat.Sellist suhumist olevatesse probleemidesse ,kohtab pea igas valdkonnas.Toon näiteks Loomakaitse juhataja poole pöördumise,et loomadest ei saa ka öösel rahu,kui peaks ka INIMESEL õigus öörahule olema,mida kahjuks pole ,...s.t.et lemmikloomade pidajad eiravad pidevalt seadusi ja keegi pole huvitatud selle lahendusest.Nii tuleb välja ka siin,et loomadel ja ka sipelgatel on siin maailmas esmane õigus tegutseda vabalt.Ainult inimene peab kõige sellega leppima,just oma kohuseid lohakalt täitvate ametiisikute pärast.Mul ka sama küsimus,....kaua võib seda lohakust ja inimeste õiguste eiramist taluda.Miks ei täida vastavad ametkonnad korralikult oma tööd,mille eest palka saavad?