TALLINNA LINN VISKAB MURELIKU MEHE TÄNAVALE Loe kirjavahetust

16:34 07. august 2018

 

 

Paar nädalat tagasi kirjutasime sellest, kuidas Igor Mangi "juhtum" pani Tallinna Linnavalitsuse sotsiaalkorterites tegema puhastustööd.

Meile kirjutas vanahärra, kes on aastaid olnud sotsiaalkorteri järjekorras Nõmmel, kuid linn pole talle siiani elamispinda võimaldanud. Mehele tõttas appi sõber, kes võttis invaliidust vanahärra seniks oma katuse alla, kuni too endale linnalt korteri saab.

Mees aga visati ühel heal päeval sõbra sotsiaalkorterist tänavale ja vana ning haige mehe elukohata jäämine ei tundu olevat kellegi probleem.

Avaldame vanahärra kirjavahetuse Tallinna Liinavalitsusega muutmata kujul.

Kiri Tallinna Linnavalitusesele:

Hr.Priit Partelpoeg

Tere!

Olen Jaan Sillandi, sünd xx.xx.xxxx, Tallinnas. Palun abi tekkinud olukorra lahendamisel. Elan Akadeemia teel alates 2008 aaastast, mis oli antud Tallinna linna poolt üle 20 aasta tagasi minu tuttavale Anatoli Mininile, peale naisest lahkuminekut ei olnud mul kuskil elada ja ta pakkus mulle seda pinda. Kuna talle üürilepingut ei pikendatud, siis pean ma selle pinna vabastama. Olen pensionär ja mulle on määratud keskmise raskusega puue, seetõttu ei ole ma nii füüsiliselt kui ka materiaalselt võimeline kuhugi kolima, minna ei ole kuhugi. Üürida eraisikult on minu jaoks kallis. Olen selle korteri täielikult möbleerinud ja tehnikaga sisustanud.

Korter on Salva kindlustuses kindlustatud, arvestades seda kontingenti kes siin elab. Olen säilitanud kõik üüriarved  alates 2008 a. üürivõlga ei ole. Olen teinud sotsiaalpinna taotluse Nõmme Linnaosa Valitsuses ja see on juhataja asetäitja Karmo Kuri käes.

Palun leida sellele olukorrale positiivne lahendus, olen jäänud üksi, lastele loota ei saa. Palun anda selle ühiselamu valvuritele korraldus, et ma võiksin poes käia süüa ostmas, kuni asi on saanud otsuse.

Lugupidamisega

Jaan Sillandi

Tallinna Linnavalitsuse vastus:

Lp Jaan Sillandi

Tallinna linn annab Teile tähtaja 17. august 2018 Akadeemia tee XX-XX eluruumi vabastamiseks. Antud tähtaja jooksul tuleb Teil lõpetada eluruumi ebaseaduslik kasutamine ja eluruumi valdus linnale tagasi anda.

Kui Te keeldute täiendavaks tähtajaks Akadeemia tee XX-XX eluruumi valduse üleandmisest, pöördub Tallinna linn Teie vastu Harju Maakohtusse. Kohtumenetlusega ning kohtulahendi sundtäitmisega kaasnevad menetlus- ja täitekulud jäävad Teie kanda.

Juhul, kui olete hädasti eluruumi vajav isik, palun pöörduda selle linnaosa valitsuse poole, kuhu on kantud Teie elukoha andmed rahvastikuregistris (Nõmme Linnaosa Valitsuse aadress on Valdeku tn 13, 11621)

Lugupidamisega

Alo Brandt

Linnamaade ja maakorralduse osakonna juhataja ameti juhataja ülesannetes


Kommentaarid

Kommentaare 1
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Katri 18:54 08. august 2018
Lohutuseks vöin öelda, et tunnen kaasa ja aidata saan vaid palvetades elu paremuse poole. Jumal on öiglane kuid aeglane. USKUGE, iga pahategu saab karistuse. Karma seadus.