USKUMATU! MUPO ametnik uurib enda koduhoovi rikkumisi

13:03 01. august 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

USKUMATU! Mürgitatud puude olukorda Pirital pandi uurima MUPO ametnik, kelle koduhoovis väidetavalt puid mürgitati.

"Kuuuurija" sai vihje Pirita mürgitatud puude kohta ligi kuu aega tagasi. Kohalikud elanikud tundsid muret, et Jääraku tee 60 juures on keegi tahtlikult puudest vabaneda püüdnud ja puudele mürki pannud.

"Kuuuurija" helistas Pirita Linnaosavalitsusse, kust lubati meile, et vastavad ametnikud pannakse puude seisukorda uurima.

Eile saabus aga "Kuuurijale" kohalikelt murelikelt elanikelt täiesti uskumatu vihje. Puude olukorda on pandud uurima MUPO ametnik, kes ise samal aadressil elab.

Täpsemalt kirjutas meiega ühendust võtnud kodanik nii:

"Helistasime MUPO-sse 14410, sest Kanada Vahtra sisse on puuritud suurem auk, mis lõhnab äädikaselt (võtsime süstlaga vedelikust proovi).

14410 numbrilt  anti meile Jääraku tee 60 surevate puude uurija mobiilinumber 53007449.

53007449 numbril helistades tutvustas ennast uurija Anne Järve, kes meie kahtlustuste peale teatas, et "ega te ometi teda ennast ei süüdista nende puude tapmises!?". Alles selle vestluse käigus saimegi teada, et omaenda puude suremist - MEIE avalduse peale - uurib puude omanik ise. Küsisin, miks ta ise ei algatanud uurimist, kui nägi puude kuivamist ja puuritud auke - siis ei vastanud, ütles, et käis ju keskkonnainspektor. Jah, aga MINU kutsumise peale. Küsisin veel, miks ta pole mitte midagi teinud puude päästmiseks (plomminud auke, kastnud hästi rohke veega)? Ka selle peale oli vaikus ja tuli teemavahetus."

"Kuuuurija" helistas samuti MUPO ametnik Anne Järvele ja küsis, kas see vastab tõele, et just tema on pandud mürgitatud puude olukorda Pirital oma koduhoovis uurima.

"See on korrapidaja number, kuhu need elanikud helistasid ja korrapidaja ei jaga menetlusest mitte midagi," ütles Järve meile. Küsimuse peale, kas tõesti elab MUPO ametnik aadressil Jääraku tee 60 vastas ta aga nii, "Jah see vastab tõele, aga Jääraku tee 60 puude olukorda uurib minu kolleeg. Mina menetlen Jääraku tee 61 puude olukorda. Need on kaks erinevat objekti."

"Kuuuurija" küsis, kui kaugele need menetlused on jõudnud?

"Minu kolleeg on puhkusel ja tema menetlus pole jõudnud kuhugile. Minu oma pole ka kuhugile jõudnud, sest me alles alustasime seda ja menetlus võib aega võtta kuni kaks aastat."


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!