“Kuuuurija” tegijad said valmis uue märulisaatega “Võlakütid”

13:18 27. detsember 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

“Võlakütid” on uus TV3 saade, mis läheb eetrisse 7.jaanuaril. Uus saade räägib kolme legendaarse võlaküti (Ants Päär, Lembitu Kitt ja Nikolai Bleskovi) igapäevastest tegemistest ja peamiselt võlgade välja nõudmisest.

Saate produtsent Katrin Lust tuli saate idee peale juba möödunud kevadel, kui tegi Ants Pääri tegemistest loo.

“Saime Antsuga päev pärast saate eetris olemist kokku ja kui ma nägin seda kõnede tulva, mis Antsule peale saadet tuli, mõistsin, et siit jaguks teemat pikemalt,” ütles Lust, “Hämmastav oli vaadata, kuidas Antsule helistasid emad, kelle mees oli alimendid jätnud maksmata. Oli inimesi, kellel olid näpu vahel kohtuotsused, mille alusel pidid nad oma võla tagasi saama, aga võlglane oli end varatuks teinud ja nad ütlesid, et need kohtuotsused võib tuleks ahjus teha, sest enamat nad väärt pole. See kõik pani mõtlema. Kas võlaküti abi vajamine Eestis on tõesti nii suur?”

Lust käis enda sõnul idee TV3-le uuest saatest välja ja programmijuht Raimo Kummerile see sobis.

Pikalt ei oodatud ja kogu vaba suvi kulus “Kuuuurija” tegijatel suuresti võlaküttidele.

“Käisime neil sisuliselt kogu suve järgi ja vaatasime nende igapäevatööd. Ausalt öeldes see on ikka väga karm maailm ja ma arvan, et eesti vaatajal on harv võimalus nii lähedalt sellesse karmi maailma sisse piiluda. Olukorrad olid jahmatavad ja eriti missugune skeemitamine meil siin Eestis ikka igapäevaselt käib. Võlgu ei jäta endast üles kaugeltki mitte mingid pätid, vaid ka õpetajad, ehitajad ja kõik teised, kes arvavad et nad võivad inimesi üle lasta,” lisas Lust ja ütles, et saate tegemine oli kogu meeskonnale väga silmi avav. Saates lähevad käiku võlaküttide käed, inimesed minestavad jne.

“Me olime kogu filmimise aja ainult kõrval ja ma otsustasin, et meie ainult dokumenteerime, meie sekkumine võlaküttide tegemistesse on null. Raske oli filmida seda kõike kõrvalt, aga mida teha- see on elu ja seda kõike te ka uuest saatest näete! Meeskonna jaoks oli see nagu suvi keset märulifilmi” ütles Lust.

Saade on eetris TV3’s neljal esmaspäeval kl 20.00 ehk tavapärasel “Kuuuurija” ajal.

“Niikaua kui te jaanuaris “Võlakütte” vaatate, teeme meie samal ajal uusi “Kuuuurija” osasid, mis lähevad eetrisse veebruari algusest” märkis Lust ja lisas, et “Võlakütid” saab olema eesti oma actionit täis tõsieluseriaal, mis meenutab talle endale USA menuseriaali “Bounty Hunterit”.

“Vahe on selles, et see pole mitte subtiitritega sisse ostetud USA märul, vaid päris meie eestlaste veri, pisarad ja valu!” rääkis Lust.

Esimesed neli osa “Võlakütte” on eetris igal jaanuarikuu esmaspäeval kl 20.00, TV3-s.

Vaata uue märulsaate “Võlakütid” treilerit siit:Kommentaarid

Kommentaare 1
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ella 20:46 07. jaanuar 2019
Tõotab tulla põnev saade: avaosa igatahes ahvatleb 3-e järgmist ootama. Ootan põnevusega, mis meetodeid kasutavad VÕLAKÜTID oma töös. Katrin, Teile tänud hea idee elluviimise eest!