Valitsuskommunikatsiooni direktori vastus Erkki Raasukese alluvate suhtlusesse

Foto: Kuvatõmmis / www.valitsus.ee
14:18 04. detsember 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

Eilses „Kuuuurijas“ võeti luubi alla Luminori panga juht Erkki Raasuke, kelle käitumine jättis saates esinenud inimeste meelest oma alluvatesse soovida. Eesti Finantstöötajate Liidu organisaator Risto Raudkivi mainis Katrin Lustile pärast intervjuud, et ta oli Raasukese käitumisest rääkinud ka meie peaminister Jüri Ratasele ühel ametiühinguga seotud üritusel juba aasta tagasi ja palunud tema abi Raasukese korralekutsumisel.

Vaata Katrin Lusti kirjavahetust peaministri bürooga. Kas aasta jooksul on Ratasel olnud mahti Erkki Raasukesega rääkida ja mida nad Luminori juhi käitumisest arvavad.
 

From: Katrin-Linda Lust
Sent: Friday, November 23, 2018 2:34 PM
To: Urmas Seaver <urmas.seaver@riigikantselei.ee>
Subject: Kuuuurija, TV3

Tere Urmas

Eilse kõne jätkuks saadan kirja. Nimelt oleme tegemas Erkki Raasukesest Kuuuurija saatesse lugu. Meile toodi täispikad lindistused sellest, kuidas Raasuke oma alluvatega suhtleb. Koosolekud puudutasid ametiühingute rolli ja kollektiivlepingut Luminori pangas. 

Selle kohta on ka ilmunud eelnevalt meedias lugusid ja lisan ka selle niiöelda kokku monteeritud lingi, mille kohta Raasuke ütles avalikult, et need tema sõnad on kontekstist välja rebitud. Kuulasin lindid läbi täispikalt ja tegin ametiühingu töötajaga ka  intervjuu, kes kinnitab et Raasuke on käitunud valesti ja kommenteerib oma lindistust. Samuti olen rääkinud teiste Luminori töötajatega, kes ei soovi avalikult esineda, kuid kinnitavad et Raasuke suhtub oma töötajatesse ebakorrektselt. 

Finantstöötajate liidu töötaja Risto Raudkivi väitis meile oma intervjuus, et ta kohtus Jüri Ratasega möödunud aastal ja juhtis tähelepanu Raasukese käitumisele oma alluvatega pangas. Ratas lubas Raasukest korrale kutsuda ja kasutada veenmiseks "sõnajõudu". 

Kas selline kohtumine Ametiühingute Keskliidu poolt organiseeritud koosolekul leidis aset ja mida on Ratas vahepeal ette võtnud seoses Raasukesega. 

Minu jaoks on Raasuke tähelepanuväärne tegelane seetõttu, kuna ta juhib Baltikumi üht suurimat panka ja on Eesti riigiettevõtete nõukogude nimetamise komisjoni esimees. Toon näiteks, et ühel lindistusel ta ise ütleb Raudkivile, et ma olen nimetanud 120 riigi ettevõtete nõukogu liikme ja kes sina selline siin üldse oled...

Teiseks ta ütleb aasta taguses lindistuses, et problemaatilistele ametiühingu tegelastele uues ühendpangas ta kohta ei näe ja nii on ka läinud. Need inimesed ei tööta enam Luminoris- nt ametiühingu usaldusisik. 

Soovin Jüri Ratase kommentaari Erkki Raasukese käitumisele? Kas niimoodi tohib alluvatega suhelda ja kas nii kõrgel kohal inimene peaks teadvustama, kuidas ta oma alluvatega ja ametiühingu tegelastega peab suhtlema?

Link siin

https://www.youtube.com/watch?v=ciHorZllC6M

Aga minu käsutuses on ka täispikad lindistused. 

 

From: Urmas Seaver <urmas.seaver@riigikantselei.ee>
Date: P, 2. detsember 2018 kell 18:39
Subject: RE: Kuuuurija, TV3
To: Katrin-Linda Lust

Tere

Peaminister hindab väga kõrgelt vastastikust viisakust, teineteisega arvestamist ja lugupidavat suhtumist üksteisesse.

Urmas Seaver

Valitsuskommunikatsiooni direktor

 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!