Pime Avo: Riik ei toeta krooniliselt haigeid inimesi, kuid soosib alkoholi tarbimist

Foto: Kuvatõmmis / Kuuuurija / Youtube.com
12:16 18. oktoober 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

Pime Avo: Miks makstakse kinni tasuta bussisõidud, aga krooniliste haigete sõitu haiglasse riik ei toeta?

Katrin Lust rääkis üle pika aja pimeda Avoga Rõngust.

Kes mäletab, siis "Kuuuurija" tegi möödunud sügisel pimedast neerupuudusega mehest loo, kuidas vald ei toeta teda sõitudega Tartusse dialüüsi ja mees peab käima haiglaravi kõrvalt poodide ees ja turgudel lõõtsa tõmbamas, et natukenegi lisaraha teenida. 

Katrin Lust helistas Avole ja küsis kuidas tal läheb. Avo ütles, et uut neeru ta saanud veel pole ja oma sõitude eest Tartu Ülikooli Kliinikumisse dialüüsi maksab ta ikka igakuiselt ise, üle 150 euro kuus. Mees käib nüüd lisaks turgudele ja laatadele ka ühes Lõuna-eesti vanadekodus lõõtsa mängimas. Selle eest teenib ta viiskümmend eurot kuus lisaraha. 

"Ega mul ju muud üle ei jää. Kuidas ma muidu sinna Tartusse siit Rõngust saan? Ma pean lisaraha teenima, sest muidu ei tule ma ots otsaga välja" ütles Avo, kes ei ole siiski oma positiivsust kaotanud. Eriti suurt rõõmu pakub mehele see, et ta saab vanadekodus nädalas korra inimesi oma lõõtsa mänguga rõõmustada. 

"Seal me laulame koos ja mul on hea meel, et ma saan seda teha," ütles Avo "Kuuuurijale".

Ometi avaldas Avo siiski ka imestust enda olukorra kohta.

"Joodikud ja napsulembelised käivad nüüd tasuta bussiga Valgas alkoholi järel, aga haiged peavad eluliselt olulise teenuse saamiseks kasvõi tänaval kerjama, et maksta vallale oma sõidu eest haiglasse. Mind teeb see olukord natuke kurvaks, sest iga nädal viib valla auto Rõngust Tartusse mitte ainult mind, vaid ka teisi haigeid kellel on vähk või mõni muu raske tõbi."

"Kuuuurija" meeskond soovib Avole jõudu ja me loodame, et mees kes on neli aastat uut neeru oodanud ja kolm korda nädalas Tartus dialüüsis käinud, saab varsti uue neeru ja tema elu läheb ometigi kergemnaks. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!