Kas Neinar Seli jääb hotellinimedest Dorpat ja Lydia ilma?

Foto: Aldo Luud / Õhtuleht
11:06 01. oktoober 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

Täna õhtuses saates võtan ette üldtuntud kaubamärkide kaaperdamise teema. Paljud teist on kindlasti kuulnud sellest, kuidas vandeadvokaat Maksim Greinoman üritab enda nimele registreerida "Kuuuurija" kaubamärki ja seda just telesaadete kategoorias. 

Greinoman väidab, et ta ei vaata televiisorit ja seetõttu ei ole ta ka enda sõnul "Kuuuurija" saatest mitte midagi kuulnud. Greinoman põhjendas televiisori mitte vaatamist sellega, et internetis on palju huvitavam. 

Ometi tekib mul küsimus. Kas enne kui talle tuli fantastilise ideena "Kuuuurija" kaubamärk patenteerida, ei olnud tal tõesti oma välja mõeldud nime aega googeldada. 

Greinomani jutt ei kõla lihtsalt eluliselt usutavalt. 

Aga tuleb välja, et ma ei ole kaugeltki ainus inimene, kes kannatab advokaatide kaubamärgihimu all.

Nimelt sain ma täna õhtust saadet tehes teada, et üks Tartu advokaat, Toomas Metsma, soovib enda nimele registreerida üldtuntud kaubamärke nagu Lydia ja Dorpat. 

Tegu on Tartu tuntud hotellidega, mis kuuluvad ärimees Neinar Selile. 

Kui Greinoman väidab, et ta telekat ei vaata, siis huvitav mis on Toomas Metsma põhjendused nende kaubamärkide patenteerimisel. Advokaat Metsma töötab Tarmo Pilve advokaadibüroos, mis asub Tartus Ülikooli tänaval. 

See advokaadibüroo asub täpsemalt hotell Lydiaga samal tänaval ja neil on vahet vaid mõned majad. 

Ma küsisin Toomas Metsmalt, mis ajendas teda tuntud hotelli nimesid oma nimele registreerima ja sain vastuseks pelgalt vaid selle, et see kõik on seaduslik. 

Neinar Seli muidugi arvab, et tegu on väljapressimisega ja kaasaegse katuse pakkumisega. Toomas Metsma registreerib tartlasena just Seli hotellide nimesid. 

Eesti Patendiamet ütleks ilmselt ärimees Selile samamoodi kui mulle. Olime ise rumalad, et jätsime ukse - kaubamärke registreerimata- kaaperdajatele valla. 

Täna on Eesti Advokatuuri aukohtus arutlusel nii "Kuuuurija" kaubamärgi kaaperdamine kui ka hotellide Lydia ja Dorpati nime kaaperdamine. 

Loomulikult aukohus ei aruta seda, kellele need kaubamärgid peaksid kuuluma. Küll aga saavad nad anda hinnangu, kas Eesti Advokatuuri liikmetel on sobilik võõraid kaubamärke enda nimele registreerida. Isegi kui nad teevad seda kliendi nimel, on minu meelest see tegevus ebaeetiline kui mitte ebaseaduslik. 

Mõlemad juhtumid on Advokatuuri aukohtus arutlusel oktoobris toimuval istungil. Eks siis ole näha, kas Eesti advokaadid võivadki nii käituda. 

 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!