Pressikonverents Tallinna Linnavalitsuse moodi

11:23 20. september 2018
Autor: Katrin Lust
Allikas: Kuuuurija.ee

Eile käisin ma esimest korda elus Tallinna Linnavalitsuse pressikonverentsil Solarise Keskuse viimasel korrusel.

Varasemalt olen ma neid pressikonverentse näinud silmanurgast ainult läbi Tallinna Televisiooni, mis seda üritust otseülekandena üle kannab. Ajakirjanikuna pole ma varem sinna kunagi sattunud.

Üleüldiselt olen ma aga 20 aastase karjääri jooksul siiski mõnel pressikonverentsil käinud. Võib olla mitte sadadel aga kümnetel kindlasti. Pressikonverents koosneb tavaliselt kahest osast. Kõigepealt räägib teemat valdav vastutav kõneisik ja seejärel saavad küsimusi esitada kokku tulnud ajakirjanikud.

Esimene pool Tallinna Linnavalitsuse eilsest pressikonverentsist just nii ka oli. Abilinnapea ja linnaosavanemad selgitasid, mis Tallinnas toimub, kuni pressikonverentsi juhataja teatas, et nüüd on ajakirjanike kord linna juhtidele küsimusi esitada.

Minul oli seekord varuks kaks küsimust, mida ma kahe erineva "Kuuuurija" saate tarvis vajasin. Kuna Tallinna Linnavalitsus mulle piisavalt ammendavaid vastuseid ei jaganud, siis otsustasingi täna minna ise sinna kohale.

Aga nüüd saabub selle loo puänt. Praegu, tagantjärele, ma mõistan et mul tohutult vedas, et ma tõstsin küsimuste voorus esimesena kätt ja sain vähemalt esimesele küsimusele ka vastuse.

Aga, kui ma soovisin järgmise küsimuse näol rääkida ühel krõbedamal teemal, mis Tallinna Linnavalitsuse asjaajamist puudutab, siis hõikas pressikonverentsi läbi viinud Ain Saarna mulle, et vastuseks on Kesklinna vanemal Vladimir Svetil aega ainut 30 sekundit.

Loomulikult ei saanud ma 30 sekundiga sisulist vastust, aga see selleks. Kõige enam üllatas mind aga see, et kolmekümne sekundi pärast ütles Ain Saarna, et pressikonverents on nüüd läbi  saanud ja katkestas härra Sveti lause pool pealt.

Mul oli väga piinlik, et ükski teine ajakirjanik ei saanud minu kahe küsimuse tõttu oma küsimusi esinejatele esitada.

Seetõttu olengi ma hetkel hämmingus.

Mis pressikonverents see selline eile ikkagi oli? Esinejad räägivad oma jutud ära ja ajakirjanikele antakse kokku aega küsimusteks maksimum paar minutit.

Hiljem tuli Ain Saarna, Tallinna Linnavalitsuse avalike suhete juht, minu juurde ja vabandas, et niimoodi pressikonverentsi poolelt lauselt lõpetas. Väidetavalt on tegu otsesaatega ja neil sai lihtsalt aeg otsa.

Mul on siiski lihtne küsimus: kui otseeeter lõppes, siis oleks võinud ju pressikonverents jätkuda. Miks peab niimoodi poole sõna pealt pillid kotti panema ja miks ei saanud teised ajakirjanikud oma küsimusi vabalt esitada?

Antud juhul on tegu justkui ühepoolse poliitikute ettekandega ja sisuliselt üle paari küsimuse sellel kohtumisel esitada ei saa.

Sel juhul võiks selle ürituse ka ümber nimetada. See ei ole mitte pressikonverents, vaid Tallinna linna ametnike ühepoolne ettekanne.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!