Viljandi Vallavalitsuse ust rünnanud "jänes" võitleb päikesepargi eest edasi

07:30 15. september 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

Viimases “Kuuuurija” saates selgus, kes oli see jänesekostüümis mees, kes viskas Viljandi Vallavalitsuse ukse suunas kivi. Väidetavalt oli tegu mehe viimase appikarjega ühe kiusliku ametniku suunas, kes nurjas jänesekostüümi riietunud mehe äriplaanid. Uurisime, mis on saate peategelastest saanud peale saadet.

„Liigume väga jõudsalt edasi, praegu käib äge kirjavahetus Viljandi Vallavalitsuse ja teiste ettevõtjatega. Nagu ka saates ütlesin, ei ole ma oma murega üksi ja sarnase murega on teisigi ettevõtjaid,” rääkis Riido Raja, mees kes andis intervjuu jänesemaskis.

“Tänaseks oleme ettevõtjatena kõik oma jõud ühendanud. Soovime Viljandi Vallavalitsusega koos kõigi ettevõtjatega maha istuda ja teha selgeks, et Merike Kahk on probleemne inimene, kes viib linna maine alla,” rääkis mees viidates valla ehitusspetsialisti Kahki tegevusele, “Eelmine vallavanem seisis ka tema vastu, aga kahjuks seadus ei luba ühtki vallaametniku töölt vabastada.”

Aga mis saab uksest, mille Riido Raja ära lõhkus?

 „Rahatrahv on 200 eurot ja hetkel ootan kahjunõuet,“ ütles mees.

Uurisime, ka seda kas mees kavatseb teha oma päikesepargi projekti avalikuks ja kuulutada seda ajalehes. "Avalik väljapanek on hetkel tegemisel ja kindlasti teen selle teoks. Kaalun ka ajalehes kuulutamist, kuigi vald toimetab sellega ja ma ei tea, kas see õnnestub, aga kindlasti tahaks panna," kommenteeris Raja, kes pole päikesepargi ideed tänaseni maha matnud.

Mida arvab aga Viljandi valla valla vallavanem Alar Karu- kas Riido Rajal on ikka mõtet oma ideega edasi minna?

„Ametlik käik on ju teada, kui ta soovib seda muuta, tuleb detailplaneering teha. Kindlasti ei lase rohekoridori Keskkonnaamet läbi. Muus vallas ehk kõik õnnestub. Oleme pakkunud siiski ka mõnda teist korda oma plaanide teostamiseks, aga need talle kahjuks ei sobi,“ märkis vallavanem Karu.

Oma kommentaari jagas meile ka Viljandi Vallavalitsuse planeeringuspetsialist Raivo Laidma.

“Vallavalitsus pole kordagi keeldunud Riido Rajaga kokkusaamisest, et tema ettepanekuid ja võimalusi arutada ja küsimustele vastata. Viimasest sellisest kokkulepitud kohtumisest loobumisest teatas ta telefoni teel.

Kui Riido Raja soovib jätkuvalt rajada päikeseelektrijaama samasse kohta, siis on tal võimalus teha ettepanek üldplaneeringut muutva detailplaneeringu koostamise algatamiseks. Sellise planeeringu algatamise otsustamise pädevus on vallavolikogul. Vastava ettepaneku vormi leiab valla veebilehel (www.viljandivald.ee).  

Sõltumata sellest, kas ta soovib sellise detailplaneeringu algatamist või mitte, toimub maakasutuse otstarvete üle avalik arutelu ja avaliku arvamuse väljaselgitamine kindlasti üldplaneeringu koostamise käigus. Üldplaneeringu koostamise protsess on algatatud vallavolikogu 25.04.2018 otsusega nr 69. Üldplaneeringu raames on ta varasemalt juba ettepanekud teinud ja neid enam uuesti esitama ei pea. Kindlasti teavitab vallavalitsus Riido Rajat aegadest ja kohtadest, kui avalikud arutelud neil teemadel aset leiavad.

Võimalused taastuvenergeetika arendamiseks on kahtlemata tähtis teema, kuid kõrvuti Euroopa Liidu strateegiatega, mis rõhutavad taastuvenergeetika tähtsust on olemas samal tasemel dokumendid, mis kohustavad välja töötama põllumajandusmaa, kui taastumatu ressursi kaitse meetmed. Planeerimine on tasakaalu otsimine ja võimaluste leidmine mõlema eesmärgi täitmiseks.

Olen küll veendunud, et selle käigus leitakse kohti, kuhu nn päikeseparke rajada saab,” kirjutas meile ametnik Laidma.

Riido Raja ei jäta aga ametnike seisukohtadest hoolimata jonni ja ta ütleb, et kavatseb projekti avalikku väljapanekuga selgitada välja, kes peale ehitusspetsialist Merike Kahki on  veel vallabürokraatidest tema päiksepargi vastu.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!