PRIIT TOOBALI VEND INDREK TOOBAL ÄHVARDAB KUUUURIJA ÄRA TAPPA

Foto: Laura Strandberg
18:17 28. august 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

Priit Toobali korduvalt karistatud vend Indrek tegi mulle tapmisähvarduse. Kellega on tegu?

Täna pärastlõunal postitas Indrek Toobali nimeline isik "Kuuuurija" fännilehele avaliku postituse, milles teatas: "Kui selle eetrisse lased, siis sured!" See postitus oli kirjutatud Priit Toobalit puudutava loo juurde. 

Hakkasin uurima, kes on selle hirmuäratava postituse taga ja olin üsna shokeeritud kui avastasin, et tegu on vähemalt viis korda kriminaalkorras karistatud isikuga.

Sain avalikest allikatest üsna kiiresti teada, et tegu on Keskerakonna liikme ja Priit Toobali vennaga. 

Avalikest kohtulahenditest selgub, et Indrek Toobalit on juba varasemalt Karistusseadustiku paragrahv 120 alusel  süüdi mõistetud. See on paragrahv, mille alusel mõistetakse süüdi inimene, kui on korda saatnud justnimelt tapmisähvarduse. 

VAATA SIIT: INDREK TOOBALI AVALIKUD KOHTULAHENDID

Indrek Toobal on näiteks süüdi mõistetud ka 2003. aastal grupiviisilises röövimises kui Pärnumaal tungiti maamajja ja seal rünnati üht naisterhavast ja kahte meesterhavast ning seejärel rööviti nende maja paljaks. 

Indrek Toobalil on veel kuritegusid hingel. Näiteks on ta korduvalt täis peaga autot roolinud kriminaalses joobes (mida ma pean suisa massimõrva ettevalmistuseks) ja tarvitanud narkootikume. 

Ühesõnaga tegu on retsidiivse kurjategijaga, kes pole - nagu näha- õppust võtnud mismoodi ühiskonnas kombekohaselt elatakse ja asju aetakse. Kuigi mees on korduvalt süüdi mõistetud ja ka karistust kandnud justnimelt ähvardamise eest, tundub ta siiski sülitavat Eesti Vabariigi seadustele. 

Ma olen korduvalt enda suunas tehtud tapmisähvarduste osas pöördunud Eesti Politsei poole. Üks mees lubas mu jalahoopidega enne jõule surnuks taguda jne. Kõik need probleemid on tekkinud mitte minu eraelu seikluste tõttu, vaid need on puhtalt seotud minu tööga ajakirjanikuna. 

Varasemalt on politsei mulle öelnud, et minu suunas tehtud tapmisähvardused pole eluliselt usutavad ja need inimesed, kes on lubanud mu kas jalahoopide või muuga maha lüüa, ei pane neid kuritegusid tegelikult toime. 

Küsin lugupeetud politseinikelt nüüd avalikult- kui teie suhtes selline ähvardus tuleb- kas teie võtate seda tõsiselt või hakatakse seda menetlema samuti alles siis kui keegi on reaalselt viga saanud?

Mina võtan väga tõsiselt ähvardust inimeselt, kes on varasemalt röövimise ja ähvardamise eest süüdi mõistetud ja loodan, et Eesti politsei ei jäta Indrek Toobali avalikku tapmisähvardust minu suunas kahe silma vahele ja see inimene peab oma sõnade eest vastutama. 

Kui Taavi Rõivasele tegi kanepinina Facebooki teel tapmisähvarduse, siis võeti ta otsekohe vahi alla ja viidi kohtumajja. Nagu ütles toona uurimist juhtiv riigiprokurör Steven- Hristo Evestus- et teise inimese tapmisega ähvardamine ei saa olla aktsepteeritav ja sellisele teole järgneb õiguskaitsjate reaktsioon- siis see võiks kehtida kõigi meie vabriigi kodanike puhul. 

ÄHVARDUS FACEBOOKIS:
 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!