PETTUR PETAB KLEITIDE NÄOL RAHA VÄLJA Hoiatus

Foto: Pete Bellis
16:40 09. juuli 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

Täna saabus „Kuuuurijale“ vihje, et Facebooki gruppides „Ostan müün grupist“ või „Edukas müügiturg“ toimetab müüja, kellelt ei saa ostjad pakke kätte.

Kannatanuid on kümneid naisi. „Algul ostsin kaks kleiti, müüja soovitas, et võtaksin veel mõned kleidid, et siis ei pea mitu korda posti tasuma. Pakki ei tulnud ega tulnud. Müüja järjest vabandas, et elab Inglismaal, küll suri isa ära ja teised probleemid. Lõpuks küsisin raha tagasi, aga siis sain hoopiski bloki ja rohkem pole ühendust saanud,“ räägib üks kannatanu.

Mõned naistest on saanud raha tagasi, aga pigem on tegu üksikutega. On saabunud ka petupakke, see tähendab, et pakis pole see, mida tegelikult oodati. Müüja esineb mitme nime all: Piret Soeorg, Egne Mikk või Keven Mekk. Üks kannatanu ütleb, et Keven Mekk töötab tema andmetel Tartu politseis ja vahest on Tallinna patrullis.

Müüjalt tulevad järjest uued valed, näiteks kirjutas ta ühele naisele: „Mina Swedbanki kontot, kuhu teie raha kandsite ei kasuta juba aastast 2015. Mul on kõik rahaasjad teises pangas. Kuna minu ema ei saa endale ise avada arveldusarvet jama pärast, mis talle kohtutäitur kaela tõi ühe teise isiku pärast. Andsin talle kasutada oma kontot Swedbankis. Kui ta ise kuskil konto avab, on kohtutäitur tal kukil.„

Müüja on kirjutanud ka, et palub kanda raha oma poja (Keven Mekk) ülikooli fondi arvele ja lubab hiljem selgitada, miks raha poja arvele peab kandma. Üks kannatanu kommenteerib seda nii: „Politseinikust poeg aitab emal kohtutäituri eest oma tulusid varjata.“

Viimaste andmete põhjal said kannatanud Facebookis Keven nimelise mehega ühendust, kes ütleb: „Meest mu emal ei ole, tal lõi vist midagi pähe pärast isa surma, seda oli näha kuidas ta muutus. Raha oli tal ilmselt vaja selle jaoks, et seda kulutada- kleidid, mida teile lubati, nende pildid on ilmselt võetud lihtsalt internetist.“

Kuna müüja on kõik senised kliendid Facebookis blokeerinud, puudub neil kahjuks info, millise nime alt ja kas müüja edasi tegutseb. Nad loodavad, et selle selgitab välja politsei.

Kannatanute väitel ulatub hetkel kahjusumma ligi 700 euro juurde ja osad on teinud avalduse politseisse, osad on seda tegemas. Nad loodavad, et seda menetletakse kui ühisavaldust.

Üritasime ka ise tabada müüjat mitmelt erinevalt numbrilt, aga kahjuks pandi kõik kõned kinni.

„Kuuuurija“ hoiatab kõiki sellise müüja eest ja loodab, et kõik kannatanud saavad oma raha tagasi!


Kommentaarid

Kommentaare 4
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Krista 18:34 09. juuli 2018
http://lipsuke.com/elu/kui-juhtub-see-mida-ei-oskaks-eluski-ette-kujutada-ehk-kuidas-uks-vaike-beebigrupp-ribadeks-kiskuda/ See naine tegutseb juba aastaid erinevate pettustega, aastaid tagasi varastas ta võõra lapse pilte ning esitles neid enda omadega, valetas sadadele inimestele, et tema laps on surnud ja elas topelt elu, omades peaaegu kümneid libakontosid facebookis. Raha pettustega on ta tegelenud ilmselt sellest ajast peale ja karistust pole ta kahjuks vist siiani saanud.
Marina 22:26 22. juuli 2018
Ma siiralt loodan, et lõpuks ometi võetakse selle tegelasega midagi ette. Kahtlane perekond
Ave Lõhmus 23:33 25. juuli 2018
Mina olen ka selle mūūja kannatanu summa 52.99
Mari 19:32 13. august 2018
Loodetavasti tuleb sellest üks põnev saade.