SOOVID DOKUMENTI UUENDADA? BRONEERI TERVE PÄEV!

Foto: Вадим Анцупов
14:24 04. juuli 2018
Allikas: Kuuuurija.ee

Tulin täna passi tegema Lasnamäel asuvasse Pinna tänaval asuvasse politseijaoskonda. Teenindussaal on puupüsti rahvast täis ja enne mind on järjekorras umbes 70 inimest.

Mind paneb hämmastama see, et kuni viimase nädalani sai Tallinnas passe ja ID-kaarte ainult kahes kohas: taga Mustamäel ja siinsamas Lasnamäel, kus mina hetkel viibin. Tänaseks on lisandunud ka Kesklinna politseijaoskond, mis - üllatus, üllatus- ei asu sugugi kesklinnas, vaid Pelgulinnas!

Mind paneb hämmastama ka see, et mõni aasta tagasi sai dokumente taotleda Tallinnas, südalinnas, Foorumi majas (Narva mnt 5), mis asub kõikide Tallinna ühistranspordivahendite sõlmpunktis. Millegipärast on see võimalus täna inimeste jaoks likvideeritud. On ilmselge, et Tallinnas on ühistranspordiga kõige lihtsam tulla just sinnasamma Viru keskuse juurde. Kujutage ette, et kogu Õismäe täis rahvast peab oma dokumente taotlema Lasnamäel, Mustamäel või Pelgulinnas, kuhu peab mitme transpordivahendiga sõitma, mis võtab vähemalt tund aega.

Sama mure on muide ka ARK’iga, mis asub taga Mustamäel. Mõni aasta tagasi sai kesklinnas - samuti Viru keskuse juures - teeninduspunktis uuendada autojuhilubasid ja teostada muid toiminguid. Nüüd on taas see võimalus kaotatud. Kavatsen seda teemat „Kuuuurija“ jaoks uurida. Miks ikkagi on likvideeritud kesklinnas asuvad ARKi ja PPA teeninduspunktid?

Huvitav on ka see, et kesklinnas pole meil Tallinnas enam ühtki politseijaoskonda ehk iga turist kellelt rahakott ära varastatakse peab sõitma Pelgulinna, kus asub Tallinna kesklinna politseijaoskond.

Paljukiidetud online broneerimissüsteem pakub esimest võimaliku vaba aega 14. august, 2018. Hetkel olen olukorras, kus ei ole võimalik oodata enam kui kuu aega dokumendi taotlemisega.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!